Drukāt    Aizvērt


Likumprojekts

 

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā

 

Izdarīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā šādus grozījumus:

 

1.  146.pantā:

izslēgt pirmajā un otrajā daļā vārdus "konfiscējot izmantotās radioiekārtas un citus administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rīkus un priekšmetus vai bez konfiskācijas";

papildināt otro daļu pēc vārda "direkcijas" ar vārdiem "vai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas";

papildināt trešo daļu pēc vārda "priekšmetus" ar vārdiem "vai bez konfiskācijas".

 

2.  146.pantā:

papildināt pirmo daļu pēc vārda "direkcijas" ar vārdiem "vai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas";

papildināt otro un piekto daļu pēc vārda "priekšmetus" ar vārdiem "vai bez konfiskācijas";

izslēgt ceturtajā daļā vārdus "konfiscējot izmantotās radioiekārtas un citus administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rīkus un priekšmetus vai bez konfiskācijas".

 

3. Papildināt 146.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

 

"Par patvaļīgu radioiekārtas atkārtotu ieslēgšanu, kamēr konstatētais pārkāpums nav novērsts, –

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām – no piecsimt līdz tūkstoš latiem."

 

4.  149.pantā:

izslēgt pirmajā un otrajā daļā vārdus "konfiscējot izmantotās iekārtas, galiekārtas un citus administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rīkus un priekšmetus vai bez konfiskācijas";

papildināt trešo daļu pēc vārda "priekšmetus" ar vārdiem "vai bez konfiskācijas".

 

5. Papildināt 210.panta pirmo daļu pēc vārdiem "Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas" ar vārdiem "vai Elektronisko sakaru direkcijas".

 

6. Papildināt 215.10 panta pirmo daļu pēc vārdiem "trešajā daļā" ar skaitļiem un vārdiem "146.pantā (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.2 (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.3 (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.5, 147., 147.1".

 

7. Izteikt 235.pantu šādā redakcijā:

 

"235.pants. Elektronisko sakaru direkcija

 

Elektronisko sakaru direkcija izskata šā kodeksa 145.pantā, 146.panta otrajā un trešajā daļā (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.1 (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.2 (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.3 (lietās par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē), 146.4, 148., 149.1, 152.4, 152. un 197.pantā (lietās par gadījumiem, kad zīmogu vai plombu uzlikusi Elektronisko sakaru direkcijas amatpersona) paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus Elektronisko sakaru direkcijas vārdā ir tiesīga Elektronisko sakaru direkcijas Administratīvā komisija."

 

8. Aizstāt 257.panta pirmajā daļā vārdus "Satiksmes ministrijas pilnvarotas" ar vārdiem "Elektronisko sakaru direkcijas".

 

Likums stājas spēkā 2011.gada 1.janvārī.

 

Satiksmes ministrs

K.Gerhards


Likumprojekta „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojums (anotācija)

 

I. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.

Pamatojums

Eiropas Komisijas 2010.gada 18.marta papildu brīdinājums pārkāpuma procedūras lietā Nr.2008/2257, Latvijas Republikas nostāja „Par Eiropas Komisijas 2010.gada 18.marta papildu brīdinājumu pārkāpumu procedūras lietā Nr.2008/2257” un Ministru kabineta 2010.gada 12.maija sēdes protokola Nr.23 55.§ 6.punkts.

2.

Pašreizējā situācija un problēmas

Eiropas Komisija norāda, ka Latvijas Republikā nepareizi tiek piemērota Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 7.marta direktīva 2002/21/EK par kopējiem reglamentējošiem noteikumiem attiecībā uz elektronisko komunikāciju tīkliem un pakalpojumiem (pamatdirektīva), proti, šobrīd nav nodrošināta regulējošo funkciju efektīva strukturālā nošķiršana no darbībām, kas saistītas ar īpašumtiesībām vai kontroli uzņēmumos, kas nodrošina elektronisko sakaru tīklus un/vai pakalpojumus.

Elektronisko sakaru likuma 4.panta otrā daļa nosaka, ka radiofrekvenču spektra un numerācijas pārvaldi elektronisko sakaru nozarē atbilstoši savai kompetencei nodrošina Satiksmes ministrijas funkcionālajā un institucionālajā pārraudzībā esošā Elektronisko sakaru direkcija. Atbilstoši Elektronisko sakaru likuma 6.pantā noteiktajam Elektronisko sakaru direkcija savas kompetences ietvaros plāno radiofrekvenču spektra tehnisko izmantošanu un nosaka radiofrekvenču piešķīrumu radioiekārtas darbībai. Turklāt saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 6.panta otro daļu Elektronisko sakaru direkcija, izpildot tai ar likumu deleģētās funkcijas, patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 235.panta otro daļu ir noteikts, ka Elektronisko sakaru direkcija ir tiesīga sakaru institūciju vārdā izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumu Nr.242 „Satiksmes ministrijas nolikums” 25.punktu Satiksmes ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja valsts akciju sabiedrībā „Elektronisko sakaru direkcija”, kas atbilstoši spēkā esošajam tiesiskajam regulējumam pilda regulējošās funkcijas attiecībā uz radiofrekvenču spektra un numerācijas pārvaldi, kā arī valsts akciju sabiedrībā „Valsts informācijas tīkla aģentūra” un valsts akciju sabiedrībā „Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” – uzņēmumos, kas nodrošina elektronisko sakaru tīklus un/vai pakalpojumus.

Tādējādi netiek nodrošināta regulējošo funkciju efektīva strukturālā nošķiršana no darbībām, kas saistītas ar īpašumtiesībām vai kontroli uzņēmumos, kas nodrošina elektronisko sakaru tīklus un/vai pakalpojumus, jo Satiksmes ministrija turpina uzraudzīt augstākminētos uzņēmumus.

3.

Saistītie politikas ietekmes novērtējumi un pētījumi

Šo jomu neskar.

4.

Tiesiskā regulējuma mērķis un būtība

Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (turpmāk – likumprojekts) paredz noteikt, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas kompetencē tiek nodota administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšana gadījumos, kad tiek pārkāpta radiofrekvenču spektra lietošana, kas ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē. Savukārt Elektronisko sakaru direkcijas kompetencē paliek administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšana gadījumos, kad tiek pārkāpta radiofrekvenču spektra lietošana, kas nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē. Vienlaikus ir precizētas normas attiecībā uz piemērojamajām sankcijām, paredzot, ka gadījumos, kad administratīvais pārkāpums ir izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, iestādei ir rīcības brīvība, nevis pienākums konfiscēt administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rīkus un priekšmetus.

Lai sekmētu sadarbošanos ar radioiekārtu lietošanu uzraugošajām institūcijām, likumprojektā ir ietverta norma, kas paredz administratīvo atbildību par patvaļīgu radioiekārtas atkārtotu ieslēgšanu laika posmā, kamēr konstatētais pārkāpums nav novērsts, proti, attiecīgā radioiekārta nav noregulēta atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajiem tehniskajiem parametriem.

Likumprojekts paredz administratīvo lietu piekritības sadalījumu Elektronisko sakaru direkcijai un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, paredzot, ka Elektronisko sakaru direkcijas kompetencē ir administratīvo pārkāpumu lietas par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē, savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas kompetencē ir administratīvo pārkāpumu lietas par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē.

Ņemot vērā, ka likumprojekts paredz, ka Elektronisko sakaru direkcija izskata administratīvo pārkāpumu lietas par gadījumiem, kad radiofrekvenču spektra lietošana nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē, vienlaikus ir precizēta arī norma, kas nosaka iestādi, kuras kompetencē ir mantu un dokumentu izņemšana un uzglabāšana.

5.

Projekta izstrādē iesaistītās institūcijas

Ar Satiksmes ministrijas 2010.gada 2.jūlija rīkojumu Nr.01.1-03/122 izveidota darba grupa, kurā iekļauti Satiksmes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un valsts akciju sabiedrības „Elektronisko sakaru direkcija” pārstāvji.

6.

Iemesli, kādēļ netika nodrošināta sabiedrības līdzdalība

Sabiedrības pārstāvji likumprojekta izstrādē netika iesaistīti, jo tas paredz precizēt tiesību normas, kas attiecas uz administratīvo pārkāpumu lietu pakļautību un sabiedrības intereses tieši neskar.

7.

Cita informācija

Nav

 

II. Tiesību akta projekta ietekme uz sabiedrību

Šo jomu neskar.

 

III. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem

Šo jomu neskar.

 

IV. Tiesību akta projekta ietekme uz spēkā esošo tiesību normu sistēmu

Šo jomu neskar.

  

V. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām

1.

Saistības pret Eiropas Savienību

Eiropas Komisijas 2010.gada 18.marta papildu brīdinājums pārkāpuma procedūras lietā Nr.2008/2257

Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 7.marta direktīva 2002/21/EK par kopējiem reglamentējošiem noteikumiem attiecībā uz elektronisko komunikāciju tīkliem un pakalpojumiem (pamatdirektīva)

2.

Citas starptautiskās saistības

Šo jomu neskar.

3.

Cita informācija

Nav

 


 

1.tabula
Tiesību akta projekta atbilstība ES tiesību aktiem

Attiecīgā ES tiesību akta datums, numurs un nosaukums

Eiropas Komisijas 2010.gada 18.marta papildu brīdinājums pārkāpuma procedūras lietā Nr.2008/2257

Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 7.marta Direktīva 2002/21/EK par kopējiem reglamentējošiem noteikumiem attiecībā uz elektronisko komunikāciju tīkliem un pakalpojumiem (pamatdirektīva)

 

A

B

C

D

Attiecīgā ES tiesību akta panta numurs (uzskaitot katru tiesību akta
vienību - pantu, daļu, punktu, apakšpunktu)

Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš katru šīs tabulas A ailē minēto ES tiesību akta vienību

Informācija par to, vai šīs tabulas A ailē minētās ES tiesību akta vienības tiek pārņemtas vai ieviestas pilnībā vai daļēji.

Ja attiecīgā ES tiesību akta vienība tiek pārņemta vai ieviesta daļēji, - sniedz attiecīgu skaidrojumu, kā arī precīzi norāda, kad un kādā veidā ES tiesību akta vienība tiks pārņemta vai ieviesta pilnībā.

Norāda institūciju, kas ir atbildīga par šo saistību izpildi pilnībā

Informācija par to, vai šīs tabulas B ailē minētās projekta vienības paredz stingrākas prasības nekā šīs tabulas A ailē minētās ES tiesību akta vienības.

Ja projekts satur stingrākas prasības nekā attiecīgais ES tiesību akts, - norāda pamatojumu un samērīgumu.

Norāda iespējamās alternatīvas (t.sk. alternatīvas, kas neparedz tiesiskā regulējuma izstrādi) - kādos gadījumos būtu iespējams izvairīties no stingrāku prasību noteikšanas, nekā paredzēts attiecīgajos ES tiesību aktos

Direktīvas 2002/21/EK 3.panta 2.punkts

Likumprojekts kopumā

Likumprojekts ir viens no tiesību aktiem, kas nodrošinās Direktīvas 2002/21/EK 3.panta 2.punkta pareizu piemērošanu

Likumprojektā ietvertās prasības ir atbilstošas Direktīvas 2002/21/EK 3.panta 2.punkta prasībām

 

 

 

 

Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas.

Kādēļ?

Šo jomu neskar.

Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem

Šo jomu neskar.

Cita informācija

Nav

 

2.tabula
Ar tiesību akta projektu uzņemtās saistības, kas izriet no starptautiskajiem tiesību aktiem vai starptautiskas institūcijas vai organizācijas dokumentiem
Pasākumi šo saistību izpildei

Šo jomu neskar.

 

VI. Sabiedrības līdzdalība un šīs līdzdalības rezultāti

Šo jomu neskar.

 

VII. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām

1.

Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un valsts akciju sabiedrība „Elektronisko sakaru direkcija”

2.

Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām

Tiek paplašināts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pakļautībā esošo administratīvo pārkāpumu lietu apjoms, paredzot, ka tā izskata arī administratīvo pārkāpumu lietas par gadījumiem, kad tiek pārkāpta radiofrekvenču spektra lietošana, kas ir paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē. Savukārt Elektronisko sakaru direkcijas pakļautībā paliek administratīvo pārkāpumu lietas, kas attiecas uz gadījumiem, kad tiek pārkāpta radiofrekvenču spektra lietošana, kas nav paredzēta komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē.

3.

Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes institucionālo struktūru.

Jaunu institūciju izveide

Šo jomu neskar.

4.

Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes institucionālo struktūru.

Esošu institūciju likvidācija

Šo jomu neskar.

5.

Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes institucionālo struktūru.

Esošu institūciju reorganizācija

Šo jomu neskar.

6.

Cita informācija

Nav

 

 

 

Satiksmes ministrs                                                  K.Gerhards

 




Izvērst Oriģinālais dokumenta saturs
Savērst Oriģinālais dokumenta saturs

LP_168.docLP_168.doc

Start time: 25.02.2020 19:52:56 After doc accessing: 25.02.2020 19:52:56 After doc copying: 25.02.2020 19:52:56 End time: 25.02.2020 19:52:56 Doc created: 13.12.2010 14:00:50 Doc last mod: 13.12.2010 14:04:15 Doc manual: